r. Imieniny:
Wyszukiwarka
Aktualności
Zdjęcie Artykułu

"Ławka Niepodległości" w Gminie Wysokie

11-10-2018

Gmina Wysokie znalazła się w gronie laureatów konkursu Ministerstwa Obrony Narodowej na dofinansowanie budowy "Ławki Niepodległości" - ławki pomnikowej upamiętniającej 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Na ten cel Gmina Wysokie otrzyma dotację w kwocie 30 tys. zł. z Ministerstwa Obrony Narodowej. Ławka zostanie umiejscowiona w parku w Wysokiem w pobliżu pomnika upamiętniajcego poległych żołnierzy podczas II Wojny Światowej. 
Ławki Niepodległości w sposób godny upamiętnią polską państwowość, ale także będą miały walory edukacyjne oraz praktyczne. Siedząc na ławce, każdy będzie mógł zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości. Ławki będą również propagowały historię poszczególnych regionów naszego kraju – dzięki nim będzie można odsłuchać Marszu Pierwszej Brygady, przemówienia Marszałka Piłsudskiego i inne nagrania. Duży nacisk postawiono na nowoczesność – pomniki będą posiadać fotokody QR, które umożliwią ściągnięcie materiałów historycznych oraz ułatwienia, takie jak ładowarki urządzeń mobilnych oraz hot-spot WiFi. Projekt Ławki pozwala na montaż jednego, dwóch lub większej liczby siedzisk. Ławka będzie podświetlana systemem LED
W całym kraju powstanie 143 takich obiektów. Gmina Wysokie znalazła się na 9 miejscu na liście rankingowej opublikowanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej. 
Powrót
Dane kontaktowe

ul. Nowa 1
23-145 Wysokie
tel: 84 680 62 06 /42
fax:84 680 62 44
ug@ugwysokie.lbl.pl
facebook.com/Gmina-Wysokie

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wszystkie prawa zastrzeżone Gmina Wysokie
Projekty i wykonanie: Sulimo Software