r. Imieniny:
Wyszukiwarka
Aktualności
Zdjęcie Artykułu

Uczestnictwo Gminy Wysokie w Lubelskim Wielkanocnym Festiwalu Produktów Regionalnych i Tradycyjnych

22-03-2016

19 marca w sobotę br. delegacja z naszej gminy uczestniczyła w Lubelskim Wielkanocnym Festiwalu Produktów Regionalnych i Tradycyjnych na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej.

Przedstawicielki ośmiu kół gospodyń wiejskich oraz panie niezrzeszone, których pasją jest wykonywanie prac z rękodzieła ludowego przygotowały wspólnie stoisko, na którym znalazły się: ciasta, pisanki robione różną techniką, palmy wielkanocne, obrusy, serwetki, wyroby z papierowej wikliny oraz obrazy malowane i haftowane. Był też prezentowany piróg gryczany wpisany na „Listę Produktów Tradycyjnych”, który przygotowała Stanisława Goleń przewodnicząca KGW w Giełczwi. Na pozostałych stoiskach wystawione były inne produkty tj. miody, syropy z owoców mniej znanych, wyroby wędliniarskie, a także ozdoby do domów i koszyczków na święconkę.
Każdy, kto odwiedził w weekend lubelski skansen miał możliwość zakupienia prezentowanych produktów. Na niektórych stoiskach była też degustacja. Kiermaszowi towarzyszyły występy artystyczne  seniorów, młodzieży, kół gospodyń wiejskich oraz kapeli ludowej. Na scenie mistrz cukiernik prezentował wykonanie pitnej czekolady zakończone degustacją. W jednym ze stoisk prowadzone były warsztaty, na których można było nauczyć się wykonywania pisanek oraz palm wielkanocnych. Osoby przyjezdne mogły też zwiedzić teren skansenu.  
Powrót
Dane kontaktowe

ul. Nowa 1
23-145 Wysokie
tel: 84 680 62 06 /42
fax:84 680 62 44
ug@ugwysokie.lbl.pl
facebook.com/Gmina-Wysokie

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wszystkie prawa zastrzeżone Gmina Wysokie
Projekty i wykonanie: Sulimo Software