GOSPODARKA ODPADAMI
Kobieta segreguje śmieci
ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGI
Panele fotowoltaiczne i wiatraki
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Wycięta rodzina z papieru w dłoni osoby
FOTO GALERIA
FOTO GALERIA

Aktualności

Przemówienie
Opublikowane dn. 21-09-2021

„Ona z Nim a On z Nią – i tak minęło 50 lat” - Złote Gody w Gminie Wysokie

16 września 2021r. z inicjatywy Wójt Gminy Wysokie odbyło się kolejne uroczyste wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie parom, które przeżyły ze sobą 50 lat. Zawsze pamiętamy o tak zasłużonych mieszkańcach i poprzez organizowanie takiej uroczystości pragniemy wyrazić ogromny szacunek i uznanie dla jubilatów za przykład jaki dają swoim życiem młodszym pokoleniom.

 

W tym roku ta piękna rocznica zawarcia związku małżeńskiego zgromadziła pary, które zawierały go w latach 1970 i 1971. Medal za długoletnie pożycie małżeńskie jest specjalnym odznaczeniem przyznanym przez Prezydenta RP na mocy stosownej ustawy. Aktu dekoracji tym medalem w imieniu Prezydenta może dokonać tylko Wójt Gminy. W tegorocznej uroczystości wzięli udział włodarze naszej gminy: Wójt Gminy Dorota Dobrzyńska, Zastępca Wójta Łukasz Kaliński, Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Deruś, Skarbnik Gminy Bożena Krzysztoń. Swoją obecnością zaszczycił również ks. dr Mirosław Kawczyński - proboszcz parafii pw. Św. Michała Archanioła w Wysokiem, który sprawował ofiarę Mszy Świętej w intencji Jubilatów. Ponownie związani stułą kapłańską Jubilaci przyrzekli sobie wzajemny szacunek  i miłość na kolejne lata. Następnie wszyscy Jubilaci i ich goście zostali zaproszeni na dalszą część uroczystości, którą poprowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Wysokiem Beata Sagan.


Wójt Gminy Dorota Dobrzyńska skierowała do par małżeńskich słowa pochwały i uznania za ich wspólne życie: „…Wy najlepiej wiecie, że małżeństwo to nie tylko piękne, podniosłe i radosne chwile, ale też dzielenie z drugą osobą trosk, smutków i nieszczęść. W przysiędze małżeńskiej ślubowaliście, że będziecie ze sobą na dobre i na złe – z tej próby wyszliście zwycięsko. Nagrodą jest szczęście Waszych dzieci, uśmiech wnuków i prawnuków oraz radość, którą możecie dziś dzielić z przyjaciółmi.”  

Uroczystość jubileuszu została uświetniona pięknym montażem słowno-muzyczno-tanecznym, przygotowanym przez młodzież z Zespołu Szkół w Wysokiem pod czujnym okiem P. Katarzyny Szkudnik. Jubilaci usłyszeli wiele życzliwych słów, wyrażających szacunek i uznanie, a jednocześnie głęboką refleksję nad życiem w małżeństwie i trwaniem przez 50 lat: „…Małżeństwo jest świadomym i dobrowolnym wyborem dwojga ludzi, którzy raz składając przysięgę, stale muszą się wybierać, stale odkrywać, przepraszać, każdego dnia szukać kompromisu i porozumienia, aby w końcu polubić także swoje wady i słabości - Wy potrafiliście to w swoim życiu wypełnić! Sztuka kochania, to stałe wzbogacanie i uszlachetnianie tego uczucia poprzez wzajemne szanowanie się i wymagania stawiane bardziej sobie niż współmałżonkowi - Wy tą sztukę opanowaliście!”- powiedziała Kierownik USC.

Następnie Wójt Gminy Dorota Dobrzyńska dokonała aktu dekoracji medalami oraz wręczono parom listy gratulacyjne przekazane przez Wojewodę Lubelskiego.

Po części oficjalnej Jubilaci zostali zaproszeni na skromny poczęstunek oraz jubileuszowy tort, zwieńczający te wzruszające dla wszystkich chwile.

Autor: Gmina Wysokie
Powrót