r. Imieniny:
Wyszukiwarka
Aktualności
Zdjęcie Artykułu

Złote Gody w Gminie Wysokie

16-12-2019

„Bo we dwoje dużo łatwiej przez to życie przejść...” Tradycją jest w naszej gminie, że pragniemy okazać pamięć i wyrazić szacunek dla małżeństw z najdłuższym stażem poprzez uroczyste wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie parom, które przeżyły w jednym związku małżeńskim 50 lat i więcej.

W tym roku uroczystość taka miała miejsce 13 grudnia, a przeżywały ją pary, które zawierały związek małżeński w latach 1966, 1967,1968,1969. Medal za długoletnie pożycie małżeńskie jest specjalnym odznaczeniem  przyznanym przez Prezydenta RP, którym w jego imieniu może dokonać aktu dekoracji tylko i wyłącznie Wójt Gminy.
W uroczystości brali udział włodarze naszej gminy: Wójt Gminy – Dorota Dobrzyńska, Z-ca Wójta – Łukasz Kaliński, Przewodniczący Rady Gminy-Andrzej Deruś, Z-ca Przewodniczącego Rady Gminy-Małgorzata Gałka, Skarbnik Gminy – Bożena Krzysztoń.
 Po uroczystej Mszy Świętej celebrowanej przez ks. Kanonika Krzysztofa Maksymowicza-proboszcza parafii Wysokie, jubilaci oraz ich goście zostali zaproszeni do budynku GOK w Wysokiem, gdzie Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego-Beata Sagan poprowadziła dalszą część uroczystości. W atmosferze ciepła, życzliwości i przy odpowiedniej oprawie muzycznej przebiegały dalsze jej części. Ten piękny jubileusz został uświetniony montażem słowno-muzycznym, przygotowanym przez młodzież z Zespołu Szkół w Wysokiem.
Wójt Gminy – Dorota Dobrzyńska skierowała do Jubilatów bardzo ciepłe słowa, wyrażając podziw i jednocześnie głęboką refleksję nad życiem w małżeństwie i trwaniem przez te 50 lat.
Jubilaci usłyszeli wiele życzliwych słów, wyrażających uznanie i szacunek, min. :
I oto spotykamy się tu, aby pochylić się nad Waszą twarzą człowieczą, na którą patrzycie wzajemnie przez 50 lat-niewątpliwie z miłości i z miłością; pochylamy się nad ludzkim życiem-nad Waszym życiem. Życiem realizowanym w konkretnym małżeństwie, w konkretnej rodzinie, a także w konkretnej naszej lokalnej społeczności, jaką jest gmina Wysokie. I choć nie zawsze było łatwo... – jesteście dowodem zrozumienia istoty i powagi związku małżeńskiego. Chylimy nisko czoło przed Wami, drodzy Jubilaci - za Wasze codzienne wybory, za Wasze życie, za Wasze trwanie.”
Następnie Wójt Gminy Dorota Dobrzyńska dokonała aktu dekoracji medalami oraz wręczenia listów gratulacyjnych przekazanych przez Wojewodę Lubelskiego.
 
Po uroczystej części oficjalnej, jubilaci oraz goście zostali zaproszeni na skromny poczęstunek oraz jubileuszowy tort, zwieńczający te wzruszające dla wszystkich  chwile.
Powrót
Dane kontaktowe

ul. Nowa 1
23-145 Wysokie
tel: 84 680 62 06 /42
fax:84 680 62 44
ug@ugwysokie.lbl.pl
facebook.com/Gmina-Wysokie

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wszystkie prawa zastrzeżone Gmina Wysokie
Projekty i wykonanie: Sulimo Software