r. Imieniny:
Wyszukiwarka
Aktualności
Zdjęcie Artykułu

Współpraca Wojska Obrony Terytorialnej z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wysokiem

30-03-2020

W związku z zaistniałą sytuacją związaną z zagrożeniem epidemicznym, Gmina Wysokie wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wysokiem nawiązali współpracę z Wojskiem Obrony Terytorialnej - 211 Kompanią Lekkiej Piechoty.

W dniach 26 - 27 marca br. żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej 21 Batalionu Lekkiej Piechoty pomagali pracownikom tut. Ośrodka Pomocy Społecznej w dystrybucji żywności z Banku Żywności dla osób potrzebujących z terenu gminy Wysokie.
Pomoc otrzymało 101 rodzin, głównie osoby w podeszłym wieku, samotne, niepełnosprawne, samotnie wychowujące dzieci, które w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego nie powinny opuszczać domu.
Pomoc w powyższym zakresie zaoferował również radny wsi Spławy. Pan Grzegorz Milanowski wykorzystując własny środek transportu pomagał w dystrybucji paczek żywnościowych dla mieszkańców wsi, którą reprezentuje.

Za okazaną pomoc i zaangażowanie w tych trudnych dla każdego z nas czasach, zarówno żołnierzom WOT jak również Panu radnemu serdeczne podziękowania składają:
Wójt Gminy Wysokie, Kierownik i Pracownicy GOPS.

"Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka" - ks. Mieczysław Maliński

 

 

Powrót
Dane kontaktowe

ul. Nowa 1
23-145 Wysokie
tel: 84 680 62 06 /42
fax:84 680 62 44
ug@ugwysokie.lbl.pl
facebook.com/Gmina-Wysokie

Wszystkie prawa zastrzeżone Gmina Wysokie
Projekty i wykonanie: Sulimo Software