r. Imieniny:
Wyszukiwarka
Aktualności
Zdjęcie Artykułu

V Forum Kobiet

13-03-2019

10 marca Lokalna Grupa Działania „Kraina wokół Lublina” zorganizowała w Gminnym Ośrodku Kultury w Wysokiem V Forum Kobiet, w którym uczestniczyło ponad 140 pań reprezentujących organizacje pozarządowe: w tym KGW i stowarzyszenia, sołectwa oraz gminy członkowskie powiatu lubelskiego.

Uczestniczki spotkania powitały: Wiceprezes Zarządu LGD pani Beata Janiszewska – Brudzisz oraz Wójt Gminy Wysokie pani Dorota Dobrzyńska.
List z życzeniami do uczestniczek Forum od Starosty Lubelskiego, skierowany na ręce Kierownik Biura LGD pani Małgorzaty Olechowskiej, odczytała Naczelnik Wydziału Organizacyjnego pani Jolanta Kais. Po krótkim wprowadzeniu pani Beata Janiszewska – Brudzisz opowiedziała o zaletach wieku 50+, możliwościach realizacji swoich pasji, tym samych realizując pierwszy punkt programu 
Pięćdziesiątka to my….
Fajna baba nie rdzewieje…- to ewidentny przykład pani Aliny Łuszczak, która na swoim przykładzie opowiedziała o dobrym samopoczuciu i radości życia w każdym wieku.
My się zmiany nie boimy… to wyzwanie i jednocześnie zachęta dla kreatywnych kobiet. Ewidentnym przykładem były cztery odważne panie, które poddały się metamorfozie wykonanej przez panią Marzenę Karpowicz.
O swoich pasjach i drodze do sukcesu opowiedziała lubelska pisarka, poetka i skrzypaczka pani Agnieszka Polak. Uczestniczki Forum miały możliwość zakupu jej książek, których tematyka to historie niezwykłych kobiet – w pełni odzwierciedlające motto jej wystąpienia Kobieta jest jak książka… Pani Agnieszka pięknie zagrała kilka utworów na skrzypcach,
co spotkało się z dużym aplauzem uczestniczek..
Kobiety i ich pasje… to piękne opowieści czterech pań: zwiedzającej Polskę na rowerze, twórczyni rękodzieła, Wolontariuszki Roku oraz licencjonowanej pilotki balonów,  jednej z nielicznych w Polsce. Spotkanie uświetnił spektakl „Sympozjum Kobiet” w wykonaniu Grupy Teatralnej „Być Kobietą”  z gminy Głusk, gorąco oklaskiwany przez publiczność.
Kawa, herbata, ciasta przygotowane przez panie z KGW gminy Wysokie i obiad stanowiły miły i smaczny „przerywnik” trwającego ponad 6 godzin spotkania. Krótka prezentacja o aktywności kobiet w LGD „Kraina wokół Lublina” zakończyła pierwszą część Forum.
Ostatni punkt spotkania to warsztaty  z rękodzieła, w których uczestniczyło około 50 osób. W grupach wykonywane były: obrazy z mchu, kwiaty z tkaniny, szron na szkle, kartki wielkanocne oraz pisanki metoda decoupage.
Podczas tego wyjątkowego wydarzenia można było podziwiać i zakupić przepiękne wyroby wykonane przez pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Matczynie  i wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Załuczu.
Miło było w naszej gminie gościć kobiety kreatywne – liderki, działające w lokalnych środowiskach
Powrót
Dane kontaktowe

ul. Nowa 1
23-145 Wysokie
tel: 84 680 62 06 /42
fax:84 680 62 44
ug@ugwysokie.lbl.pl
facebook.com/Gmina-Wysokie

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wszystkie prawa zastrzeżone Gmina Wysokie
Projekty i wykonanie: Sulimo Software