r. Imieniny:
Wyszukiwarka
Aktualności
Zdjęcie Artykułu

Termomodernizacja remizy OSP w Antoniówce

11-09-2020

Gmina Wysokie prowadzi szereg kluczowych dla mieszkańców inwestycji infrastrukturalnych, które wpływają na ciągły rozwój lokalny i poprawę warunków życia. Poza omówionymi wcześniej inwestycjami drogowymi realizowane są zadania z zakresu budownictwa kubaturowego. Ich realizacja uzależniona jest od skutecznego pozyskania środków zewnętrznych. Dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego (środki unijne) zmodernizowane zostaną świetlice wiejskie na terenie Gminy i Przedszkole w Wysokiem. Realizacja tego projektu już się rozpoczęła.

Trwają prace przy termomodernizacji budynku remizy OSP Antoniówka. W ramach zadania zostaną docieplone fundamenty, strop oraz ściany zewnętrzne budynku. Wymienione zostaną drzwi wejściowe, brama garażowa i częściowo okna. Wykonane zostaną instalacja centralnego ogrzewania i instalacja elektryczna z oprawami typu LED. Prace powinny zakończyć się w listopadzie bieżącego roku. Koszt modernizacji budynku to ponad 300 000 zł. Zadanie jest dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020. Docieplenie budynku jest jednym z elementów projektu pn."Podniesienie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Wysokie. Wartość projektu to prawie 2 mln zł z czego dofinansowanie wynosi prawie 1,5 mln zł.

W ramach projektu do końca 2022 r. zmodernizowane zostaną także remizy OSP w Biskupiu, Draganach i Spławach oraz Przedszkole w Wysokiem.

  

Powrót
Dane kontaktowe

ul. Nowa 1
23-145 Wysokie
tel: 84 680 62 06 /42
fax:84 680 62 44
ug@ugwysokie.lbl.pl
facebook.com/Gmina-Wysokie

Wszystkie prawa zastrzeżone Gmina Wysokie
Projekty i wykonanie: Sulimo Software