r. Imieniny:
Wyszukiwarka
Aktualności
Zdjęcie Artykułu

Są już laptopy dla uczniów z programu "Zdalna Szkoła"

16-04-2020

Gmina Wysokie zakupiła 28 laptopów wraz z oprogramowaniem, niezbędnych do zdalnego nauczania, trafią one do szkół z terenu gminy Wysokie - do Zespołu Szkół w Wysokiem, Szkoły Podstawowej w Maciejowie Starym i Szkoły Podstawowej w Giełczwi. Gmina pozyskała na ten cel 45 tysięcy złotych z funduszy unijnych z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

W kwietniu ruszył program Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna Szkoła“. Projekt umożliwił samorządom zakup komputerów i tabletów do szkół ze środków finansowanych z budżetu Unii Europejskiej.

Program nie przewiduje wkładu własnego ze strony samorządu. Na zakup sprzętu można wydać od 35 tysięcy do 100 tysięcy złotych w zależności od liczby uczniów w określonej gminie lub powiecie.
 
Gmina Wysokie pozyskała na ten cel 45 000,00 zł, zakupiła za to 28 laptopów z systemem operacyjnym oraz programami do nauki zdalnej. Komputery są w komplecie z torbą i myszką.
Jest to sprzęt, który ma ułatwić uczniom naukę na odległość. Wprowadzenie stanu epidemii wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć lekcyjnych. Uczniowie nie zasiadają dziś do szkolnych ławek tylko przed komputerami. Niestety nie wszyscy posiadają taki sprzęt. Ten projekt pozwoli pomóc najbardziej potrzebującym uczniom z terenu gminy Wysokie.
 
Laptopy trafiają już do szkół na ternie Gminy. Dyrektorzy placówek przekażą sprzęt najbardziej potrzebującym.
 
 
 
 
Program „Zdalna szkoła w Gminie Wysokie“ finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
Powrót
Dane kontaktowe

ul. Nowa 1
23-145 Wysokie
tel: 84 680 62 06 /42
fax:84 680 62 44
ug@ugwysokie.lbl.pl
facebook.com/Gmina-Wysokie

Wszystkie prawa zastrzeżone Gmina Wysokie
Projekty i wykonanie: Sulimo Software