r. Imieniny:
Wyszukiwarka
Aktualności
Zdjęcie Artykułu

Rewitalizacja obszarów wiejskich - podpisanie umów

26-03-2019

25 marca 2019r Wójt Gminy Wysokie Dorota Dobrzyńska podpisała z Zarządem Województwa Lubelskiego dwie umowy o dofinansowanie projektów w ramach Programu rewitalizacji Gminy Wysokie.

"Rozbudowa (dobudowanie) i przystosowanie stołówki w ZS im. Stanisława Staszica w Wysokiem" oraz "Remont budynku po byłym posterunku policji w Wysokiem wraz z zagospodarowaniem terenu wokół jego otoczenia" to zadania na łączną kwotę 2 443 853,00 zł. Pozyskane dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubeleskiego do obu projektów opiewa na kwotę 1887617,00 zł.  

Przedmiotem pierwszej inwestycji jest rozbudowa budynku szkoły na potrzeby stołówki szkolnej. Inwestycja obejmuje budowę obiektu gastronomicznego wraz z łącznikiem pomiędzy projektowanym obiektem a istniejącym budynkiem szkoły oraz dostosowanie zagospodarowania terenu wewnętrznego dziedzińca do dodanej funkcji. 

Remont budynku po byłym posterunku będzie obejmował przede wszystkim przebudowę wewnętrznego układu funkcjonalnego obiektu, dostosowanie obiektu do wymagań p.poż, oraz do potrzeb osób niepełnosprawnych: zmiana lokalizacji niektórych ścianek działowych, wymiana i zmiana lokalizacji okien, wymiana drzwi zewnętrznych, wymiana podłóg drewnianych na płytki ceramiczne, wykonanie nowych pomieszczeń sanitarnych. Wykonane zostaną również konieczne prace w zakresie branży sanitarnej: (instalacja kanalizacji, c.w.u., centralnego ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji) i elektrycznej (instalacja elektryczna i odgromowa, oświetlenie). W ramach rekultywacji obszaru przewiduje się zagospodarowanie oraz uporządkowanie terenu wokół budynku (m.in uzupełnienie układu komunikacyjnego wokół budynku, budowa ogrodzenia, rozbiórka drewnianych komórek).

Na liście projektów zakwalifikowanych do dofinansowania znalazł się również projekt przedsiębiorcy z terenu gminy Wysokie. Pan Robert Czyżewski właściciel Firmy ROL-TRANS przy udziale środków unijnych rozbuduje Centrum Hotelowo - Konferencyjne REGENT w Pawłowie.

Powrót
Dane kontaktowe

ul. Nowa 1
23-145 Wysokie
tel: 84 680 62 06 /42
fax:84 680 62 44
ug@ugwysokie.lbl.pl
facebook.com/Gmina-Wysokie

Wszystkie prawa zastrzeżone Gmina Wysokie
Projekty i wykonanie: Sulimo Software