r. Imieniny:
Wyszukiwarka
Aktualności
Zdjęcie Artykułu

Rekreacja w dolinie rzeki Giełczew

17-05-2019

W środę, 15 maja br. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyło się uroczyste wręczenie umów Beneficjentom w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Wójt Gminy Wysokie Dorota Dobrzyńska otrzymała z rak Wicemarszałków Województwa Lubelskiego umowę o dofinansowanie projektu pn: "Rekreacja w dolinie rzeki Giełczew". 

W ramach inwestycji zostanie zbudowana ścieżka pieszo-rowerowa, która połączy dwa główne ośrodki kulturowo – oświatowe w Giełczwi Pierwszej (świetlicę wiejską / ośrodek zdrowia wraz ze Szkołą Podstawową). 
Projekt zostanie uzupełniony o rozbudowane strefy rekreacyjno – sportowe. W okolicy Szkoły Podstawowej powstanie innowacyjna strefa parkur wyposażona w zestawy do ćwiczeń typu drabinki, drążki, ścianki wspinaczkowe itp. a także bieżnia do skoku w dal. Istniejący przy Szkole plac zabaw zostanie wzbogacony o nowe elementy i wyposażanie, z których będą mogły korzystać również dzieci niepełnosprawne. Zaprojektowano ponadto strefę gier i zabaw składającą się ze stołu do tenisa stołowego, ławek i stolików z wbudowanymi grami edukacyjnymi. Uzupełnieniem całości inwestycji będzie strefa odpoczynku zlokalizowana przy ścieżce pieszo – rowerowej wyposażona w specjalną wiatę wraz ze stolikami i ławkami. Cykliści poruszający się po ścieżce, będą mogli skorzystać ze stacji naprawy i obsługi rowerów.
 
Całkowty koszt inwestycji wraz z dokumentacją techniczną opiewa na kwotę 489 788,18 zł. Natomiast 311 652,00 zł to pozyskane środki unijne. Obecnie przygotowywane są dokumenty do przetargu na wykonanie ww. inwestycji. Realizacja zadania nastąpi w bieżącym roku kalendarzowym.Powrót
Dane kontaktowe

ul. Nowa 1
23-145 Wysokie
tel: 84 680 62 06 /42
fax:84 680 62 44
ug@ugwysokie.lbl.pl
facebook.com/Gmina-Wysokie

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wszystkie prawa zastrzeżone Gmina Wysokie
Projekty i wykonanie: Sulimo Software