r. Imieniny:
Wyszukiwarka
Aktualności
Zdjęcie Artykułu

Przekazanie nowego ambulansu ratunkowego

12-12-2019

W dniu 10 grudnia br. odbyło się uroczyste przekazanie nowego ambulansu ratunkowego dla Zespołu Ratownictwa Medycznego w Wysokiem. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 13.00 na placu przed sceną.

Na początku głos zabrała Wójt Gminy Wysokie – Dorota Dobrzyńska, która powitała wszystkich zaproszonych i zgromadzonych gości. Następnie w swoim przemówieniu podkreśliła, jak ważna dla wysockiej społeczności jest nowa karetka pogotowania, kiedy o zdrowiu i życiu pacjenta liczą się minuty, a nawet sekundy. Później głos zabrał Wicestarosta Lubelski – Andrzej Chrząstowski oraz dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu opieki Zdrowotnej w Bychawie
– Andrzej Strawa.
Kluczyki do samochodu oraz oficjalny akt przekazania Wicestarosta wręczył dyrektorowi SPZOZ w Bychawie. Uroczystego przecięcia wstęgi na karetce dokonali: Wójt Gminy Wysokie, Wicestarosta Powiatu Lubelskiego, Wiceprezes Porozumienia Zielonogórskiego oraz dyrektor SPZOZ w Bychawie.
Poświęcenia karetki dokonał ksiądz wikariusz z parafii w Wysokiem – Zbigniew Cąkała. Następnie kluczyki do nowej karetki zostały przekazane ratownikom medycznym. Na zakończenie, wszyscy zgromadzeni mogli zobaczyć jak karetka wygląda w środku.
Powrót
Dane kontaktowe

ul. Nowa 1
23-145 Wysokie
tel: 84 680 62 06 /42
fax:84 680 62 44
ug@ugwysokie.lbl.pl
facebook.com/Gmina-Wysokie

Wszystkie prawa zastrzeżone Gmina Wysokie
Projekty i wykonanie: Sulimo Software