r. Imieniny:
Wyszukiwarka
Aktualności
Zdjęcie Artykułu

Podsumowanie programu „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”

29-12-2020

Podsumowanie akcji odbioru odpadów z działalności rolniczej (folii, sznurków, siatek, opakowań typu Big-Bag) na terenie gminy Wysokie.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rolników z terenu naszej Gminy, Gmina Wysokie aplikowała o dofinansowanie w programie pn. „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Właściwe wnioski od miejscowych rolników były przyjmowane w tutejszym urzędzie do 30 listopada 2019 roku. Dzięki staraniom Gminy udało się uzyskać na ten cel 100% dofinansowania dzięki czemu rolnicy mogli bezpłatnie zutylizować zgromadzone odpady z działalności rolniczej.

Program „Usuwanie odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag z terenu Gminy Wysokie cieszył się dużym zainteresowaniem wśród miejscowych rolników. W październiku 2020 r. z pomocy skorzystało łącznie 35 rolników z 21 sołectw. Podczas zorganizowanej zbiórki rzeczonych odpadów, odebrano łącznie ponad 14 ton folii, sznurków, siatek, opakowań typu Big-Bag.

Sumaryczna kwota dofinansowania usługi utylizacji odpadów wyniosła 6 965,14 zł.

Powrót
Dane kontaktowe

ul. Nowa 1
23-145 Wysokie
tel: 84 680 62 06 /42
fax:84 680 62 44
ug@ugwysokie.lbl.pl
facebook.com/Gmina-Wysokie

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wszystkie prawa zastrzeżone Gmina Wysokie
Projekty i wykonanie: Sulimo Software