r. Imieniny:
Wyszukiwarka
Aktualności
Zdjęcie Artykułu

Otwarcie nowego mostu na rzece Wierzbówce

18-12-2020

W piątkowe południe 18 grudnia 2020 odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie nowo wybudowanego mostu na rzece Wierzbówce, przy skrzyżowaniu ulic Jana Kazimierza i Czystej w Wysokiem.

Na uroczystość otwarcia przybyli przedstawiciele Powiatu Lubelskiego: Starosta Lubelski Zdzisław Antoń oraz członek Zarządu Powiatu Grzegorz Kozioł; dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Bełżycach Tomasz Jabłoński; przedstawiciele władz samorządowych Gminy Wysokie z Wójt Dorotą Dobrzyńską na czele, Przewodniczący Rady Gminy Wysokie Andrzej Deruś wraz z radnymi Małgorzatą Gałką i Wiesławem Motyką; sołtys miejscowości Wysokie Antoni Pulikowski i inni mieszkańcy. Na uroczystym oddaniu do użytku mostu obecny był również ks. Kanonik Krzysztof Maksymowicz proboszcz parafii Wysokie, który dokonał jego poświęcenia.
W ramach tej inwestycji oprócz budowy mostu przebudowana została ulica Czysta na odcinku od ul. Jana Kazimierza do końca miejscowości Wysokie wraz z budową chodnika oraz ulica Jana Kazimierza na odcinku do ul. Młyńskiej. Całkowita wartość zadania to 2 683 109 zł, z czego 684 574,00 zł to środki Gminy Wysokie a pozostała część to dofinansowanie ze strony Ministerstwa Infrastruktury i Powiatu Lubelskiego.
Budowa nowego mostu wraz infrastrukturą towarzyszącą w znaczącym stopniu wpłynęła na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców i użytkowników dróg jak również zwiększyła dostępność komunikacyjność i atrakcyjność regionu.
 
 
 
 
Powrót
Dane kontaktowe

ul. Nowa 1
23-145 Wysokie
tel: 84 680 62 06 /42
fax:84 680 62 44
ug@ugwysokie.lbl.pl
facebook.com/Gmina-Wysokie

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wszystkie prawa zastrzeżone Gmina Wysokie
Projekty i wykonanie: Sulimo Software