r. Imieniny:
Wyszukiwarka
Aktualności
Zdjęcie Artykułu

Mobilne Gminne Mikołajki w gminie Wysokie

07-12-2020

W tym roku Gminne Mikołajki odbyły się w nowy, niespotykany wcześniej sposób. Z inicjatywy Wójt Gminy Wysokie Doroty Dobrzyńskiej święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami odwiedził wszystkie dzieci z terenu gminy Wysokie, które wyszły mu na spotkanie i czekały przy swoich domostwach.

Święty Mikołaj 6 grudnia podróżował specjalnie przystrojonym wozem strażackim, z muzyką okolicznościową i przez megafon witał i pozdrawiał wszystkich mieszkańców a następnie wręczał prezenty. Dzieci otrzymały przygotowane paczki a starsi mogli liczyć na słodki poczęstunek.  Była to akcja szczególnie ważna w tym trudnym czasie, gdy w obliczu pandemii odwołane są wszystkie imprezy i tradycyjne wydarzenia kulturowe. Roześmiane twarze dzieci, ogólna radość i świąteczna atmosfera, były najlepszym dowodem na to, że tegoroczne Mobilne Gminne Mikołajki były bardzo udane.  Warto dodać, że nie tylko Mikołaj dawał prezenty ale także jemu dzieci wręczały własnoręcznie wykonane kartki świąteczne i laurki. Dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie dzieciom i rodzicom ale również innym osobom, które przyczyniły się do organizacji tego wydarzenia. Dziękujemy szczególnie paniom Wandzie Motyka i Elżbiecie Kaliniak za wykonanie czapki mikołajowej na dach wozu strażackiego, pracownikom gminnej biblioteki i pani Annie Pawlos za pomoc w pakowaniu prezentów oraz „Zajazdowi Alfred” za miłą gościnę.

Organizowane przez nas wydarzenie zyskało duży pozytywny rozgłos w społeczności a także w lokalnych mediach czego potwierdzeniem były reportaże m.in. Panoramy Lubelskiej i Radia Lublin.

Powrót
Dane kontaktowe

ul. Nowa 1
23-145 Wysokie
tel: 84 680 62 06 /42
fax:84 680 62 44
ug@ugwysokie.lbl.pl
facebook.com/Gmina-Wysokie

Wszystkie prawa zastrzeżone Gmina Wysokie
Projekty i wykonanie: Sulimo Software