r. Imieniny:
Wyszukiwarka
Aktualności
Zdjęcie Artykułu

Międzygminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

27-01-2020

Pod hasłem „Śpiewajcie aniołowie, pasterze grajcie Mu…” w niedzielę, 26 stycznia 2020 roku odbył się I Międzygminny Konkurs Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wysokiem pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Wysokie - Doroty Dobrzyńskiej.

W konkursie wzięło udział 31 uczestników, podzielonych na trzy kategorie: grupa wiekowa 5 – 9 lat, grupa wiekowa 10 – 15 lat oraz zespoły. W każdej kategorii komisja konkursowa w składzie: Łukasz Kaliński – przewodniczący oraz członkowie - Klaudia Kuśmirska oraz Dariusz Policha wyłonili zwycięzców oraz przyznali wyróżnienia. W grupie 5 – 9 lat zwyciężyła Zuzanna Batyra, która zaśpiewała pastorałkę „Wigilii czas”, drugie miejsce przyznano Dawidowi Lenard, który wykonał „Gdy Pan Jezus się narodził”, a trzecie ex aequo Karolina Piechocka z kolędą „Wśród nocnej ciszy” oraz Katarzyna Piechocka, która zaśpiewała „Dzisiaj w Betlejem”. Zwycięzcą w grupie wiekowej 10 – 15 lat zwyciężyła Wiktoria Kolano, która wykonała pastorałkę „Noelle”, drugie miejsce zajęła Alicja Czyżo  za kolędę „W żłobie leży”, a trzecie Michał Dudka, który zaśpiewał pastorałkę „Bosy pastuszek”. Wyróżnienie przyznano Amelii Flak i Martynie Wójcik. W kategorii zespoły zwyciężył zespół Cztery plus jeden, który wykonał kolędę „Gdy śliczna Panna”, drugie przyznano duetowi Oliwia Sobstyl i Maria Staszowska za kolędę „Mizerna cicha”, a trzecie duet Alicja Krzos i Karolina Szponar za pastorałkę ,,Bosy pastuszek”.
W czasie, kiedy komisja konkursowa udała się na naradę, na scenie odbył się koncert uczestników. Laureaci i wyróżnieni otrzymali dyplomy i statuetki, a pozostali uczestnicy dyplomy i nagrody pocieszenia. Na zakończenie wszystkim uczestnikom pogratulowała i podziękowała  Wójt Gminy Wysokie.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.
Powrót
Dane kontaktowe

ul. Nowa 1
23-145 Wysokie
tel: 84 680 62 06 /42
fax:84 680 62 44
ug@ugwysokie.lbl.pl
facebook.com/Gmina-Wysokie

Wszystkie prawa zastrzeżone Gmina Wysokie
Projekty i wykonanie: Sulimo Software