r. Imieniny:
Wyszukiwarka
Aktualności
Zdjęcie Artykułu

Jasełka i gminne kolędowanie

16-01-2020

Tradycją w naszej gminie jest wspólne kolędowanie, które odbyło się 12 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Wysokiem.

Licznie przybyłych mieszkańców powitała Wójt Gminy Dorota Dobrzyńska, po czym  nawiązując do minionych świąt złożyła wszystkim życzenia noworoczne. Do życzeń dołączyli też zaproszeni goście: Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Marek Wojciechowski i reprezentujący Zarząd Powiatu Lubelskiego Tomasz Szpakowski. Wydział Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym reprezentowała Katarzyna Petryszak. Po miłych słowach skierowanych do zgromadzonych, dyrektor GOK Paweł Policha zaprosił na scenę przedszkolaki, którzy przedstawili Jasełka Bożonarodzeniowe. Młodzi aktorzy świetnie, momentami zabawnie, z ogromnym zaangażowaniem odgrywali swoje role, wcielając się w postacie Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów i trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi. Nie zabrakło Heroda i gwiazdy betlejemskiej, był również diabełek, owieczki, a nawet i paź. Przedstawienie było wyjątkowe, mali artyści z dużym przejęciem, ale i swobodą prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne, które podbiły serca widowni. Duże brawa odzwierciedlały ich udany, debiutancki występ. Na koniec dzieci otrzymały słodycze, a podziękowanie panie przygotowujące jasełka: Grażyna Deruś, Irena Fudala i Barbara Stefaniak oraz rodzice zaangażowani w przygotowanie strojów. W dalszej części było kolędowanie z Kapelą z Gorzkowa, która pod kierunkiem Dariusza Polichy grała i śpiewała popularne kolędy wspólnie z członkiniami KGW, stowarzyszeń i mieszkańcami gminy. Były to znane kolędy, ale i żywiołowe aranżacje z podziałem na śpiewające grupy widowni. Niespodzianką było zaśpiewanie kolędy „Przybieżeli do Betlejem pasterze” przez  Panią Wójt wspólnie z  Panią Katarzyną Petryszak i Panem Markiem Wojciechowskim. Występ tego „spontanicznego trio” był bardzo udany.
W gminnym kolędowaniu uczestniczyły władze gminy, dyrektorzy szkół i księża.
Po raz pierwszy były też panie z nowo powstałego Koła Gospodyń Wiejskich w Rezerwie, do którego należą tez panie z Maciejowa Nowego.
Niedzielne popołudnie upłynęło w miłej atmosferze przy zapełnionej sali wspólnie kolędujących mieszkańców naszej gminy.
Powrót
Dane kontaktowe

ul. Nowa 1
23-145 Wysokie
tel: 84 680 62 06 /42
fax:84 680 62 44
ug@ugwysokie.lbl.pl
facebook.com/Gmina-Wysokie

Wszystkie prawa zastrzeżone Gmina Wysokie
Projekty i wykonanie: Sulimo Software