r. Imieniny:
Wyszukiwarka
Aktualności
Zdjęcie Artykułu

Inwestycje drogowe realizowane na terenie gminy Wysokie

20-04-2020

Przeglądamy inwestycje drogowe aktualnie realizowane na terenie gminy Wysokie.

Nowe chodniki i równe jezdnie to bardzo ważne aspekty poprawiające bezpieczeństwo w przestrzeni publicznej. Weryfikujemy, które inwestycje drogowe na terenie gminy Wysokie są aktualnie realizowane.

☑️Przebudowa drogi powiatowej Zaraszów - Kąty - Wysokie (tzw. "droga do Bychawy"). W kosztach zadania partycypują: Gmina Wysokie, Gmina Bychawa oraz Powiat Lubelski.
☑️Budowa ścieżki pieszo - rowerowej w Giełczwi Pierwszej (od ośrodka zdrowia do Szkoły Podstawowej). Inwestycja realizowana przy współpracy Gmina - Powiat.
☑️ W kwietniu 2020 r odbędzie się odbiór i oddanie do użytku nowowyremontowanych ulic w Wysokiem: Strażackiej, Czystej i Jana Kazimierza. Inwestycja ta była dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych

 

Warto nadminić, że Gmina Wysokie dostanie kolejne środki na przebudowę dróg gminnych z Funduszu Dróg Samorządowych. Premier Matusz Morawiecki zatwierdził listę inwestycji drogowych, które otrzymają dofinansowanie z tego Programu. Dzięki temu przebudowa ulic Miłej i Szkolnej w Wysokiem zostanie dofinansowana w łącznej kwocie 250 tys. zł.

 

Przebudowa drogi powiatowej Zaraszów - Kąty - Wysokie

 

 Budowa ścieżki pieszo - rowerowej w Giełczwi Pierwszej

 

 

 Planowane do przebudowy ulice Szkolna i Miła w Wysokiem (stan aktualny)

 

Powrót
Dane kontaktowe

ul. Nowa 1
23-145 Wysokie
tel: 84 680 62 06 /42
fax:84 680 62 44
ug@ugwysokie.lbl.pl
facebook.com/Gmina-Wysokie

Wszystkie prawa zastrzeżone Gmina Wysokie
Projekty i wykonanie: Sulimo Software