r. Imieniny:
Wyszukiwarka
Aktualności
Zdjęcie Artykułu

Delegacja z Gminy Wysokie na Dożynkach Wojewódzkich w Radawcu

11-09-2019

08 września 2019 r. delegacja z Gminy Wysokie uczestniczyła w Dożynkach Powiatu Lubelskiego, które połączone były z Dożynkami Wojewódzkimi, zorganizowanymi jak co roku w podlubelskim Radawcu.

Gminę reprezentowali:  Wójt Gminy Wysokie – Dorota Dobrzyńska, Przewodniczący Rady Gminy –Andrzej Deruś, Sekretarz – Beata Sagan, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – Paweł Policha oraz starostowie Dożynek Gminno-Parafialnych:  Anna Podolak i Sylwester Głąb z Biskupia. W delegacji były też członkinie  KGW z Guzówki z wieńcem tradycyjnym, panie ze Stowarzyszenia „Biskupianki” z wieńcem współczesnym oraz reprezentantki KGW z Dragan, Giełczwi, Maciejowa Starego, Wysokiego, Zabłocia oraz „Dworzanki” z Nowego Dworu.
Oficjalne uroczystości dożynkowe rozpoczęły się korowodem delegacji gminnych i powiatowych z przepięknymi wieńcami, które witane były przez Wojewodę Lubelskiego – Przemysława Czarnka,  Marszałka Województwa Lubelskiego – Jarosława Stawiarskiego oraz Starostę Powiatu Lubelskiego – Zdzisława Antonia. Po uroczystej Mszy św. dziękczynnej za tegoroczne zbiory, dzieleniu chleba i wystąpieniach okolicznościowych, na scenie rozpoczęły się występy zespołów ludowych.
 
Oprócz tradycyjnych akcentów dożynkowych były kiermasze, stoiska z rękodziełem ludowym, wyrobami piekarniczymi i pszczelarskimi, wesołe miasteczko, wystawa maszyn rolniczych.
Wszystkie gminy powiatu lubelskiego przygotowały stoiska promocyjne w  miasteczku Lokalnej Grupy Działania „Kraina wokół Lublina”.
Stoisko naszej gminy cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników dożynek, o co zadbały członkinie KGW i Stowarzyszeń.  Panie przygotowały ciasta, pierogi z kaszy gryczanej, sałatki, racuchy, fajerczaki oraz nalewki o różnych smakach. Był też własnego wyrobu smalec serwowany z kiszonym ogórkami.
Powrót
Dane kontaktowe

ul. Nowa 1
23-145 Wysokie
tel: 84 680 62 06 /42
fax:84 680 62 44
ug@ugwysokie.lbl.pl
facebook.com/Gmina-Wysokie

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wszystkie prawa zastrzeżone Gmina Wysokie
Projekty i wykonanie: Sulimo Software