r. Imieniny:
Wyszukiwarka
Aktualności
Zdjęcie Artykułu

5000+ dla OSP z terenu gminy Wysokie

24-09-2019

Strażacy z jednostek OSP z naszej gminy skorzystają z funduszu uruchomionego przez rząd. Pieniądze druhowie przeznaczą na umundurowanie, zakup sprzętu i remont bazy lokalowej.

Możliwość sięgnięcia po fundusze Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji to efekt nowelizacji ustawy o ochronie przeciwpożarowej. W myśl nowych przepisów rangę ustawową uzyskały nie tylko działania związane z walką z pożarami czy udzielaniem pomocy ofiarom wypadków, ale również te dotyczące szeroko pojętej ochrony i profilaktyki społecznej.
 
A to oznacza nowe możliwości finansowania jednostek OSP. Także dla strażaków z naszej gminy.
Dzięki rządowym środkom do naszych jednostek trafi 50 tys. zł - po 5 tys. zł na jednostki OSP w Antoniówce, Biskupiu, Giełczwi, Giełczwi - Dołach, Maciejowie Starym, Nowym Dworze, Spławach, Stolnikowiźnie, Wysokiem i Zabłociu. Wnioski w ramach zadania publicznego pn: "Dofinansowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w 2019 roku" składane były w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.
Powrót
Dane kontaktowe

ul. Nowa 1
23-145 Wysokie
tel: 84 680 62 06 /42
fax:84 680 62 44
ug@ugwysokie.lbl.pl
facebook.com/Gmina-Wysokie

Wszystkie prawa zastrzeżone Gmina Wysokie
Projekty i wykonanie: Sulimo Software